کاشت ابرو در مطب زیبایی دکتر رادا خانیان

کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

یکی دیگر از مراحل زیبایی که می‌تواند زیبایی را به‌صورت افراد ببخشد، کاشت ابرو است. مراحل این عمل نیز همانند کاشت مو است با این اختلاف که به علت ظرافتی که ابرو دارد نیاز به‌دقت بالاتری نیز است. کاشت ابرو یا در اصطلاح همان پیوند ابرو یک فرآیندی است که در طی آن موهای کناره گوش یا بغل گوش جدا می‌شود و سپس در ناحیه ابرو کاشت می شود. بعد از کاشت موهای ابروهایی که کاشته می‌شود ریزش می‌یابد و بعد از گذشت تقریبا یک سال به‌صورت کامل رشد می کند.

کسانی که می خواهند برای کاشت ابرو اقدام کنند، طی یک جلسه مشاوره آزمایش های مورد نیاز را انجام می دهند. سپس مشاوره های لازم در خصوص روش کاشت، تعداد گرافت های مورد نیاز، طرح ابرو و … مورد بررسی قرار می گیرد. کسانی که دارای ابروهای کم پشت یا نازکی هستند و به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده اند، می توانند از این روش استفاده کنند. ساختار صورت در طرح ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود.

کاشت ابرو به روش FUT و مراحل انجام آن:

برای کاشت ابرو معمولاً از واحدهای یک تا دو تار استفاده می شود. این واحد ها ظرافت و خط رویش بهتری را برای ابرو ایجاد می کنند. قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه ی ابرو نیازمند تجربه زیادی است. به گونه ای که پزشک باید علاوه بر مهارت در کاشت مو، طریقه مناسب جایگزینی مو در بخش های مختلف ابرو را هم بداند و زاویه رشد مناسبی را برای آن ایجاد کند.

ابرو دارای سه زاویه ی رشد در تاج ابرو، سینه ابرو و دم ابرو است که باید گرافت ها به گونه ای در هر کدام از این بخش ها قرار گیرند که بتوانند به خوبی خط رویش مناسبی را ایجاد کنند. برای کاشت ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می شود و گرافت های یک یا دو تار موی در آن با زاویه رویش مناسب منطقه ی کاشت قرار می گیرند.

رشد ابرو در کاشت ابرو به روش FUT:

یکی از مشکلاتی که افراد با کاشت ابرو به آن برمی خورند، خصوصیات موی سر است که به ابرو انتقال می یابد. به عنوان مثال رشد موی ابرو سریع تر و بیشتر از حد معمول است و نیاز دارید آن را کوتاه کنید. معمولا هر 10 روز یک بار باید با قیچی از نوک آن ها را کوتاه کرد تا زاویه و جهت رویش برهم نخورد. البته پس از مدتی که مو در این ناحیه قرار گرفت، خود را با شرایط جدید وفق می دهد و رشد آن متناسب با ناحیه ی ابرو خواهد شد.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FUT دائمی و طبیعی است؟

بله دائمی است. موهایی که پس از پیوند ابرو رشد می کنند، دائمی هستند. موهای ابرو تا آخر عمر رشد خواهند کرد و هیچ تفاوتی با موهای طبیعی نخواهند داشت. شاید برای برخی سوال باشد که آیا می توان این ابروها را رنگ کرد یا نه که جواب مثبت است و این ابروها، هیچ فرقی با ابروهای طبیعی و ابتدایی تان نخواهند داشت. بعد از کاشت ابرو به روش FUT یک سری مراقبت ها را باید انجام دهید تا نگرانی از بابت نتیجه عمل نداشته باشید.

این مراقبت ها بسیار حساس هستند زیرا می توانند سرنوشت کاشت و پیوند را مشخص کنند. برخی اعمال مانند عدم مصرف مسکن هایی مانند ایبوپروفن، عدم مصرف الکل و دخانیات و چای های گیاهی که باعث رقیق شدن خون، اختلال در روند گردش خون و افزایش احتمال کبودی و خونریزی می شوند، ضروری است.

البته جای نگرانی نیست زیرا در جلسه مشاوره با پزشک، تمامی توصیه ها و اجبارات به شما توضیح داده خواهد شد تا با آگاهی کامل وارد این پروسه شوید.