تزریق بایو فیلر در مطب دکتر رادا خانیان

بایوفیلر

فیلرها و بایوفیلر چیست و چه فرقی با هم دارند؟

فیلر و بایوفیلر دو روش در عمل‌های زیبایی هستند که در این مطلب به بررسی این روش‌ها و تفاوت آن‌ها پرداخته شده است.

فیلر چیست؟

فیلر به معنای پرکننده است. از انواع فیلرها برای پرکردن مناطق مختلفی در بدن و به خصوص صورت استفاده می‌شود که در آن نواحی کاهش حجم داشته باشیم و به صلاحدید پزشک باید حجم آن مناطق  افزایش یابد.

پرکننده ها به دو دسته مصنوعی و طبیعی تقسیم می‌شود:

الف .چربی‌ها

پرکننده طبیعی چربی، آن میزان چربی است که از بدن گرفته می‌شود و به صورت مایع در می‌آید و برای حجم‌دهی صورت، پشت دست و … استفاده می شود.

ب. بایوفیلرها

یک نوع پرکننده طبیعی که بایولوژیک است و از خون ساخته می‌شود. در این روش مقداری خون از فرد گرفته و سانتریفیوژ می‌شود و پلاسمای آن که شامل مواد پروتئینی است جدا و توسط دستگاه دیگری پروتئین‌های آن دناتوره و تبدیل به یک ماده نیمه جامد و ژله‌ای به نام بایو فیلر می‌شود. در این روش برای رسیدن به ماندگاری دلخواه باید دو تا سه بار تزریق انجام شود.

فیلرهای مصنوعی:

فیلرهای مصنوعی را  به نام  فیلر می‌شناسیم. این پرکننده‌ها به طور عمده از جنس اسید هیالورونیک هستند و ماندگاری طولانی ندارند(تقریباً ۹ ماه تا یک سال) و قابل جذب هستند.

تفاوت فیلرها و بایو فیلرها:

مزیت فیلرها در این است که دوران نقاهت ندارد و شما بلافاصله پس از تزریق می‌توانید به کارهای روزمره‌تان برسید. در مقابل بایو فیلر‌ها به علت این که از بدن گرفته می‌شود ایجاد حساسیت نمی‌کند و پروتئین‌های موجود در آن نیز باعث جوان سازی قابل توجهی در محل تزریق می‌شود.

برای کسانی که لاغرند و بافت چربی زیادی ندارند بایو فیلر روش مناسب‌تری است و همچنین روش مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به فیلرها به نظر می‌رسد. از بایوفیلر به منظور رفع گودی زیر چشم در ۲ تا ۳ جلسه استفاده می شود، دوره نقاهت یک هفته ( تورم و کبودی زیر چشم ) می باشد ، ماندگاری این روش ۱ تا ۲ سال می باشد. کاربرد دیگر تزریق بایوفیلر جوانسازی دست می باشد.